fbpx

Секрети вибору жалюзі для вітальні

17.12.2019

Вітальня – центральна частина житла, де зустрічається вся родина, приймають гостей і просто приємно проводять час, відпочиваючи від повсякденної суєти. Особливість даної кімнати а також підбору жалюзі для вытальні в тому, що вона часто і найбільша за площею, і найбільш освітлена зважаючи на великі вікна. І якщо проводити дорогий ремонт для усунення вицвілих шпалер через рік не хочеться, слід подбати про захист від прямих сонячних променів, а жалюзі для вітальні допоможуть вам в цьому.

Із проблемою, як вибрати жалюзі в вітальню стикаються часто, нівелюючи застарілий тип облаштування віконних прорізів шторами і тюлем. Адже саме жалюзі стали незмінним трендом в дизайні інтер’єру житлових приміщень, який набуває все більшого числа прихильників і не зникне, як стверджують фахівці, в найближчі десятиліття. Давайте детально розберемося в цьому питанні.

Переваги жалюзі

Сучасні жалюзі в вітальню підкреслять вишуканість смаку власника, а також мають цілу низку переваг:

– величезна варіативність текстур, колірної гами, типів виробів;
– зручність і легкість використання;
– функціональність – оптимізація освітленості в певний час доби;
– доступна вартість.

Екологічний матеріал, абсолютно безпечний і простий в експлуатації виріб має привабливий зовнішній вигляд, який відповідає стандартам і вимогам сучасного житла.

Види ролет:

Віконні жалюзі можуть бути вертикальними і горизонтальними, тканинними і з поліестеру, пластиковими, металевими, бамбуковими, дерев’яними і навіть з паперової гофри. Правда, останні недовговічні, зате на круглі віконні прорізи їх вирізати простіше.

Вертикальні моделі зазвичай вибирають замість штор із довжиною до самої підлоги. Вони додають нотку аристократизму в інтер’єрі. Та й пилу такі конструкції накопичують менше, хоча і про прибирання забути не дадуть.

Горизонтальні відмінно доповнять будь-який стиль приміщення, зручні в догляді і легші. Матеріал виробу впливає на особливості його використання, довговічність конструкції в цілому.

Висловити свою індивідуальність і підкреслити ексклюзивність дизайну вітальні допоможуть рулонні штори із фотодруком, яскраві кольори і незвичайні текстури.

За типом функціонування існують автоматичні і механічні. Також виділяють в окрему групу жалюзі-плісе, які на відміну від рулонних шпалер, складаються гармошкою, а не скручуються навколо туба.

Вікно привертає увагу відвідувачів будинку, тому може стати як родзинкою декору, так і акуратною гармонійною його частиною.

Основні критерії вибору

Жалюзі в кімнату підбирають за кількома критеріями. Головні з них:

– загальний стиль приміщення;
– бажаний рівень освітленості;
– бюджет;
– індивідуальні особливості (вік мешканців – для комфортного набору функціональних характеристик; ставлення до екології; бажання поєднати жалюзі з легким тюлем; форма вікна та ін.).

Далеко не всі хочуть мати тільки два режими освітлення – повне затінення або максимально можливе потрапляння прямого денного світла в приміщення. Конструктивні особливості багатьох жалюзі дають можливість змоделювати освітленість на конкретний відсоток і навіть направити світло в певну точку кімнати.

Вибравши тип і матеріал, вимірюють розміри вікна, щоб штори жалюзі в вітальню органічно вписалися.

Рекомендації фахівців

Вимірюючи віконний отвір, слід продумати, чи буде стискання доречним або потрібно тільки прикрити склопакет. Мінімалізм в декорі приміщень зараз на піку популярності, але він також дозволяє заощадити кошти, створити універсальне рішення із застосуванням класичних штор і жалюзі. Однак в останньому випадку, щоб уникнути завантаженості вікон, краще вибирати ненав’язливі забарвлення і легкі тканини. Таке оформлення покладає функціональну частину на жалюзі, а інші види оформлення вікон набувають декоративного значення. Хоча і жалюзі не позбавлені естетичності і привабливості.

Готові рулонні штори на пластикові вікна в вітальню допомагають в лічені секунди позбутися від настирливих поглядів сторонніх і нейтралізувати потрапляння прямих сонячних променів. Вони бувають з коробом і без. Перші припускають відсутність додаткових коштів декору у вигляді штор, гардин і тюлі. Але і ті, й інші повинні бути покриті пилевідштовхуючим просоченням. Тоді і чистка стане такою ж легкою, як і сама їх експлуатація.

Зробити правильний вибір допоможе вдале поєднання понять про простоту форм, компактність виробу, зручність використання і високі світлозахисні функції жалюзі.

Але практичність виробу залежить не тільки від колірної гами. Слід врахувати і оптимальний термін служби, співвідносячи з потребами власників квартири. Наявність домашніх тварин і дітей потребують усвідомлення того факту, що будь-які, навіть найбільш високоякісні жалюзі можуть не витримати ентузіазму в грі даної категорії користувачів.

Величезна кількість асортименту жалюзі по типу, системі роботи, матеріалом, розміром, стилю, забарвленню і інших параметрів дозволяє зробити оптимальний вибір для будь-якої вітальні.