fbpx

Як помити жалюзі на вікні і не тільки

03.08.2020

Жалюзі – затребуваний елемент інтер’єру, який ідеально доповнить вишукані віконні конструкції. Але, щоб такі вироби мали гарний і ефектний вигляд, необхідно їм надавати правильний догляд. В першу чергу слід розуміти, як помити жалюзі на вікнах. Саме цьому питанню і присвячуватиметься наша стаття.

Різновиди жалюзі і методи чищення

Те, яким буде метод очищення жалюзі, залежить від типу забруднення, а також безпосередньо матеріалу. Розглянемо більш докладно на прикладах.

Алюмінієві конструкції

Відрізняються високою гнучкістю, але при великих зусиллях в митті, можна пошкодити ламелі. Для збереження первозданного зовнішнього вигляду краще відмовлятися від сильно діючих засобів для чищення, які мають тверді частинки в складі. Віддавайте перевагу мильним розчинам, м’яким губкам. Не можна застосовувати порошкові склади і жорсткі ганчірочки. Це призведе до пошкодження конструкцій.

Догляд за алюмінієвими жалюзі зводиться до протирання від пилу, 10-хвилинного замочування в теплій воді. Але, в такому випадку знадобиться зняти вироби з вікон. Щоб почистити ламелі, можна скористатися старою зубною щіткою, яка не буде пошкоджувати металу.

Чистка пластикових конструкцій

Пластикові жалюзі іноді можуть вимагати зняття з карниза, попереднього замочування у воді. Відмити забруднення із пластмаси набагато складніше, ніж з пластику, тому і підхід повинен бути іншим.

Можна також обробити невеликою щіточкою, щоб прискорити процес чищення. При зйомці жалюзі подбайте про правильну сушку виробів. Найкраще, щоб конструкції сохли безпосередньо на вікні. Не застосовуйте для сушіння теплові прилади.

Як помити жалюзі, не знімаючи з вікон

методи чищення жалюзі

Найпопулярнішими методами, як легко помити жалюзі, вважаються такі:

– Суха чистка. Ідеальний вибір, коли потрібно трохи освіжити конструкції. Застосовуються для таких цілей або спеціальні ганчірки, або пилосос. Ламелі протираються по черзі, починати краще зверху. Вертикальні жалюзі, тканинні ролети ідеально очищаються за допомогою такого методу.

– Миття водою. Для таких цілей беруть воду, мило або пральний порошок. Миючий засіб додають в теплу воду, після чого у воді змочують губку, використовують її для протирання ламелей. Після цього знадобиться протерти поверхню сухою ганчіркою. Такий спосіб підійде при видаленні стійких, серйозних забруднень. Щоб помити цим методом ролети День-ніч, тканинна частина обов’язково від’єднується від механізму, потім її змочують водою, використовують натуральний мильний склад для миття.

– Теплий душ. Жалюзі плісе можна мити під теплим душем. Спочатку їх попередньо знімають, потім поміщають в ємність з водою, полощуть протягом декількох хвилин, не застосовуючи мочалки або щітки. Завершивши полоскання, полотно складається в гармошку, витягується і залишається для сушіння в вертикальному положенні.

В офісі найпростіший варіант, як помити жалюзі на вікні, це застосовувати вологі серветки. Зробити таке прибирання можна всього за пару хвилин. Якщо доведеться працювати із дерев’яними жалюзі, тоді використовується виключно суха чистка.